top of page

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Szyna CPM

Terapia CPM – Continuous Passive Motion (CPM) therapy– terapia ciągłym ruchem biernym jest metodą wspomagającą rehabilitację pooperacyjną i pourazową stawów kolanowych i biodrowych. Ruch bierny oznacza ruch stawu bez angażowania mięśni pacjenta.

Metoda ta służy przede wszystkim przyspieszeniu gojenia, wczesnemu odzyskaniu bezbolesnej ruchomości stawów, uzyskaniu dobrych wyników czynnościowych oraz uniknięciu deficytów związanych z unieruchomieniem kończyny.

Fizjologiczne znaczenie terapii CPM polega na wspomaganiu działania mechanizmu tzw. pompy mięśniowej, powodując sprawniejszy odpływ krwi żylnej z obwodu co zapobiega obrzękom zastoinowym. Zyskuje na tym odżywianie tkanek obwodowych, mięśni i torebek stawowych.

Fisiotek-3000-NA.jpg

Koncentrator tlenu

Koncentratory tlenu służą przede wszystkim do tlenoterapii dla osób cierpiących na ciężką niewydolność oddechową.

Sprzęt umożliwia dostarczanie pacjentowi tlenu o wysokim stężeniu
(ponad 90%) nie tylko podczas pobytu w szpitalu ale także w domu.

Jeśli chodzi o podawanie tlenu poza domem np. w czasie podróży istnieje możliwość wyposażenia pacjenta w przenośny koncentrator tlenu który zasilany bateryjnie może pracować nawet do 9h bez konieczności podłączania ładowarki, taki koncentrator można również podłączyć do ładowania po przez gniazdko zapalniczniki w samochodzie.

koncentrator-tlenu-philips-respironics-e

Kule łokciowe

Kule przeznaczone są dla osób dorosłych oraz dzieci. To przyrząd rehabilitacyjny ułatwiający lub umożliwiający poruszanie się w przypadku dysfunkcji, urazów lub amputacji kończyn dolnych. Najczęściej wykonane są z teleskopowych rurek aluminiowych, w których wykonano otwory umożliwiające regulację długości podpór dopasowujące sprzęt do wzrostu użytkownika.

Kule odciążają nogę po kontuzji lub operacji i ułatwiają poruszanie się. Komfortowy, miękki uchwyt poprawia wygodę oparcia, a obejma na przedramię ułatwia utrzymywanie równowagi podczas opierania się na kuli. Kule ortopedyczne wykonane są z wytrzymałych, ale lekkich materiałów. Antypoślizgowe nasadki sprzyjają bezpieczeństwu na różnych nawierzchniach. Kule są idealnym rozwiązaniem dla osób z kontuzjami lub schorzeniami ortopedycznymi.

kule_łokciowe_5.jpg

Balkonik

Kiedy nie wystarczają już zwykłe laski i kule ortopedyczne, z pomocą przyjdą chodziki i balkoniki, których oferta skierowana jest do seniorów po przebytych chorobach, urazach, a także do osób niepełnosprawnych. Sprzęt został wykonany z wytrzymałych materiałów i wyposażony w specjalne uchwyty oraz system kółek, który pozwala na poruszanie się z jednoczesnym obciążeniem niektórych partii ciała.

Balkonik do chodzenia stanowi ogromną pomoc w zakresie mobilności. Może również służyć do wzmacniania sprawności osłabionych mięśni rąk i nóg. Co więcej, jest on mniej demotywujący niż wózek inwalidzki, który osobom starszym najczęściej kojarzy się z całkowitą niemożnością poruszania się. 

balkonik.jpg

Łóżko rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne zostały zaprojektowane z myślą o osobach niepełnosprawnych, które wymagają opieki długoterminowej.

Idealne zarówno dla pacjenta, jak i opiekuna: wysokość leża jest regulowana elektrycznie za pomocą siłowników w przedziale od 40 do 80 cm, podobnie jak część pleców oraz nóg. Swobodna regulacja ułożenia pozwala zapewnić osobom wymagającym długiego unieruchomienia maksymalny komfort. Dodatkową ochronę zapewniają ruchome barierki zabezpieczające przed przypadkowym wypadnięciem.

Każde łóżko rehabilitacyjne spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa dla sprzętu medycznego. Regulacja kąta pochylenia może być korygowana za pomocą pilota, dzięki czemu pacjent może samodzielnie dostosować wygodną dla siebie pozycję, bez konieczności wzywania opiekuna. 

Wszystkie łóżka sterowane za pomocą pilota mają unoszone plecy, uginane nogi, oraz regulację wysokości leża.

Części metalowe łóżka medycznego pokryte są lakierem proszkowym, obicia boczne oraz barierki są drewnopodobne. Lamelki drewniane odporne na działanie środków dezynfekujących (opcjonalnie leże metalowe), cztery koła antystatyczne z blokadą. Wysięgnik z trójkątem w standardzie.

solidne-ozko-rehabilitacyjne-pb-326.jpg

Wózek inwalidzki

Wózki inwalidzkie to specjalne urządzenia umożliwiające przemieszczanie się osoby, która nie może się samodzielnie poruszać ze względu na niepełnosprawność, chorobę, uraz itp…


Rozwój medycyny oraz technologii produkcji wózków w znaczący sposób wpływa na życie osób, które muszą poruszać się na wózkach inwalidzkich.
Obecnie zwraca się bardzo dużą uwagę na poprawę komfortu życia pacjentów korzystających z urządzeń wspierających mobilność, dostosowując możliwości wózków do konkretnych schorzeń i przypadłości.

wózek_in.jpg

Kule pachowe

Kule pachowe zapewniają utrzymanie równowagi i możliwość poruszania się przy urazach, amputacjach lub w okresie rehabilitacji kończyn dolnych bez konieczności obciążania chorej nogi.

kule pachoweee.jpg

Chodzik

Chodzik jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie chodzenia. Wykorzystywany jest również dla utrzymania równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie.

chodzik.jpg
bottom of page