top of page

Pierwszy raz u fizjoterapeuty?

Pierwszy raz u fizjoterapeuty?

Najczęstszym powodem wizyty u fizjoterapeuty jest ból lub dysfunkcja ruchowa. W pewnym momencie te czynniki stają się zbyt dokuczliwe, a pacjent nie może sam sobie z nimi poradzić. Zaburzają prawidłowe funkcjonowanie i ograniczają codzienną aktywność na polu prywatnym i zawodowym.


Najlepszym sposobem na umówienie się na konsultację i terapię w gabinecie Fizjoterapii Miętus jest kontakt telefoniczny pod numerem 794 257 028 - Maciek lub 880 556 232 - Mariola. Podczas prowadzenia terapii ciężko odebrać nam telefon, dlatego najlepiej poczekać, aż oddzwonimy. Zawsze można napisać do nas wiadomość na fb, sms lub e-maila i umówić się na dogodny termin.


Na pierwszą wizytę przygotuj badania diagnostyczne typu: RTG, MRI, USG, TK jeżeli tylko takie posiadasz. Weź ze sobą opisy tych badań i ich obrazy, zdjęcia lub płyty CD. Przydatne mogą okazać się również wyniki badań laboratoryjnych np. badania krwi.


Przed wizytą jeżeli to możliwe nie bierz leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, rozluźniających, które mogą zaburzać nam badanie i utrudniać postawienie diagnozy.

Ważne aby na wizytę przyjść czystym, a przede wszystkim aby skóra okolicy, której będzie dotyczył zabieg nie była niczym nasmarowana ani nakremowana.


Ubierz się wygodnie, najlepiej w strój sportowy i wygodną bieliznę. Prawdopodobnie podczas badania i terapii zostaniesz poproszony o rozebranie się do bielizny. Natomiast podczas ćwiczeń, aby się nie krępować warto mieć ze sobą sportowe spodenki i koszulkę. Dla Pań: nie polecamy jednak staników sportowych, ponieważ utrudniają dostęp do klatki piersiowej. Lepsze są staniki "zwykłe", które można rozpiąć podczas terapii lub masażu.


Weź ze sobą butelkę wody mineralnej i ręcznik. Wbrew pozorom po masażu nie tylko terapeuta jest zwykle spragniony, ale również pacjent. Wizyta u fizjoterapeuty co prawda nie jest typowym treningiem, ale niejednokrotnie jest wyczerpująca.


Nie spóźnij się na wizytę. Najlepiej przyjdź 5 min wcześniej i koniecznie wycisz telefon.


Do gabinetu zostaniesz poproszony przez fizjoterapeutę, który na początku zbierze obszerny wywiad, zapyta o Twoje dolegliwości, długość i częstotliwość ich trwania, przyjrzy się Twoim badaniom, a następnie przejdzie do oceny postawy ciała, badania manualnego i wykona potrzebne testy funkcjonalne, które ułatwią postawienie odpowiedniej diagnozy.


Kolejnym etapem będzie dobrana do Ciebie i Twoich potrzeb odpowiednia terapia. Będzie to np. masaż, terapia manualna, terapia falą uderzeniową, fizykoterapia lub kilka z nich. Otrzymasz zalecenia, wskazówki i ćwiczenia do wykonywania w domu. Omówiona zostanie wstępna ilość i częstotliwość kolejnych wizyt.


Podczas kolejnych wizyt zwykle od razu przechodzimy do terapii.


Zapraszamy na swój pierwszy raz. Mariola i Maciek


34 wyświetlenia0 komentarzy

留言


bottom of page